Jubileuszowa Konferencja Stowarzyszenia „Bristol”

Od 18 do 20 października 2017 roku na Uniwersytecie Opolskim odbywała się jubileuszowa konferencja Stowarzyszenia „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Poznańską polonistykę reprezentowali pracownicy Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców oraz Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki. W imieniu poznańskich polonistów serdecznie dziękujemy Organizatorom za fantastyczne spotkanie. Już nie możemy się doczekać kolejnej konferencji – właśnie w murach UAM.

Plakat

XIX MIĘDZYNARODOWA I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ONOMASTYCZNA

W dniach 20-21 września odbędzie się XIX Międzynarodowa i Ogólnopolska Konferencja Onomastyczna. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest Kierownik  Zakładu  Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki  Prof. dr hab. Irena Sarnowska-Giefing. Informacje o konferencji oraz jej program dostępne są na stronie onomastyka.amu.edu.pl.

Nowa strona Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki

Witamy na nowej stronie Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki. Na stronie są publikowane ogłoszenia pracowników zakładu dla studentów oraz informacje o projektach naukowych i publikacjach pracowników.

W zakładce Pracownicy znajdują się informacje na temat wszystkich pracowników oraz godziny konsultacji, numery pokojów i adresy mailowe. W zakładce Dydaktyka można sprawdzić, jakie zajęcia prowadzą pracownicy Zakładu. Natomiast zakładka Bibliografia onomastyki literackiej została stworzona z myślą o osobach zainteresowanych onomastyką lub takich, które chciałyby pisać na ten temat prace licencjackie lub magisterskie.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.