Nowa książka dr Marty Wrześniewskiej-Pietrzak

26047020_140043580040758_2523587624717989360_nSzanowni Państwo, święta to czas radości. Miło nam poinformować, że i my mamy z czego się radować – właśnie ukazała się nowa książka dr Marty Wrześniewskiej-Pietrzak Aksjologiczne wyznaczniki tożsamości w wypowiedziach głuchych i czasopiśmie środowiskowym „Świat Ciszy”.
Serdecznie gratulujemy!

O Forcie VII w języku migowym

okhaJP2J9Ag0fq3LJ8dj_ar16x9Serdecznie zapraszamy na wspólne zwiedzanie Fortu VII w Poznaniu, które tłumaczone będzie na polski język migowy.

Druga część spotkania będzie miała charakter warsztatowy. W trakcie warsztatów uczestnicy podejmą się próby tłumaczenia na język migowy wiersza Ireny Bobrowskiej: „Bo ja się uczę największej sztuki życia…”

miejsce: Poznań, Fort VII

data: 29 listopada 2017

godzina: 12.00

czas trwania spotkania: 120 minut

Organizatorzy:

Muzeum Martyrologii Wielkopolan

Przy współpracy Towarzystwa Osób Niesłyszących i Naukowego Koła Audiodeskryberów IFP UAM

Fot. Cyryl.poznan.pl

 

 

Spotkanie poświęcone perspektywom lingwistyki arealnej

23722673_131346037577179_188671684017315268_nWydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Zakład Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Zakład Kulturoznawstwa Słowiańskiego Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM mają zaszczyt zaprosić na otwarty panel dyskusyjny – „Perspektywy lingwistyki arealnej w Europie Środkowej”.

Gościem honorowym będzie dr Jiří Januška, hungarysta i językoznawca z Katedry Studiów Środkowoeuropejskich Uniwersytetu Karola w Pradze.

Prowadzenie dr Wojciech Hofmański (IFP UAM), dr Artur Stęplewski (IFS UAM).

 

Jubileuszowa Konferencja Stowarzyszenia „Bristol”

Od 18 do 20 października 2017 roku na Uniwersytecie Opolskim odbywała się jubileuszowa konferencja Stowarzyszenia „Bristol” Polskich i Zagranicznych Nauczycieli Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego. Poznańską polonistykę reprezentowali pracownicy Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców oraz Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki. W imieniu poznańskich polonistów serdecznie dziękujemy Organizatorom za fantastyczne spotkanie. Już nie możemy się doczekać kolejnej konferencji – właśnie w murach UAM.

Plakat

XIX MIĘDZYNARODOWA I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ONOMASTYCZNA

W dniach 20-21 września odbędzie się XIX Międzynarodowa i Ogólnopolska Konferencja Onomastyczna. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest Kierownik  Zakładu  Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki  Prof. dr hab. Irena Sarnowska-Giefing. Informacje o konferencji oraz jej program dostępne są na stronie onomastyka.amu.edu.pl.

Nowa strona Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki

Witamy na nowej stronie Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki. Na stronie są publikowane ogłoszenia pracowników zakładu dla studentów oraz informacje o projektach naukowych i publikacjach pracowników.

W zakładce Pracownicy znajdują się informacje na temat wszystkich pracowników oraz godziny konsultacji, numery pokojów i adresy mailowe. W zakładce Dydaktyka można sprawdzić, jakie zajęcia prowadzą pracownicy Zakładu. Natomiast zakładka Bibliografia onomastyki literackiej została stworzona z myślą o osobach zainteresowanych onomastyką lub takich, które chciałyby pisać na ten temat prace licencjackie lub magisterskie.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.